Верховний Суд: Про визнання протиправними дії органу Держгеокадастру при відмові у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою.

Іноді трапляється, що суб’єкти владних повноважень відмовляють у наданні громадянам дозволу на розробку проекту землеустрою простим листом, складеним в довільній формі, а не рішенням, розпорядженням, наказом як це передбачено законодавством.

Такі дії є протиправними, адже органи влади зобов’язані діяти у відповідності до вимог законодавства, а саме, приймати рішення на сесії ради, якщо мова йде про передачу земель комунальної власності, або видавати розпорядження, якщо земельну ділянку відводить місцева адміністрація, або накази територіального органу Держгеокадастру щодо земель з цільовим призначенням “для ведення особистого селянського господарства”, які знаходяться за межами населеного пункту.

Якщо у відповідь на заяву про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, видано будь-який інший документ, аніж той, який передбачений законодавством (рішення/розпорядження/наказ), є підстави вважати, що орган не прийняв жодного рішення з числа тих, які встановлені за законом. А тому має місце протиправна бездіяльність.

Як зазначив Верховний Суд суди нижчих інстанцій не повинні розглядати та надавати  оцінку вказаних у такому листі підстав відмови, оскільки такий документ, не є рішенням суб`єкта владних повноважень (індивідуальним актом), а тому не може бути предметом судового розгляду відповідно до ст.22Закону України “Про землеустрій”.

У вказаній справі позивачу судами 1-ї та 2-ї інстанції було відмовлено в позові про визнання дій органу влади протиправними та зобов`язати відповідача надати дозвіл на розроблення проекту.

Але Касаційний адміністративний суд частково задовольнив касаційну скаргу, визнавши протиправною бездіяльність головного управління Держгеокадастру, вказавши на відсутність належним чином оформленого наказу Головного управління Держгеокадастру в області про надання дозволу або про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки після спливу встановленого законом місячного строку розгляду клопотання позивача. Надсилання заявнику листів про розгляд заяви, не є належним документом, що має прийняти орган влади з числа тих, які він повинен ухвалити за законом. Тому в такому випадку має місце протиправна бездіяльність.

(ВС/КАС, справа № 815/3474/17 від 29 липня 2020 р).

 

 

 

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Отставить отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *