Верховний Суд щодо проведення обшуку та збору доказів слідчими  до початку досудового розслідування

 Справа № 279/3931/18 від 06.10.2020

Відповідно до ст.ст.214,223,234 КПК України обшук є слідчою (розшуковою) дією, спрямованою на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні, яка проводиться в межах досудового розслідування кримінального провадження.

Перед проведенням слідчої (розшукової) дії особам, які беруть у ній участь, роз`яснюються їх права і обов`язки, передбачені КПК України, а також відповідальність, встановлена законом. Здійснення досудового розслідування до внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань або без такого внесення не допускається і тягне за собою відповідальність, встановлену законом. У невідкладних випадках огляд місця події може бути проведений до внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що здійснюється негайно після огляду.

Судом було встановлено, що органом досудового розслідування у домоволодіння обвинуваченого було проведено обшук, який слідчим було проведено до внесення відомостей про вчинення можливого злочину до ЄРДР.

За нормами ст.86 КПК України доказ визнається допустимим, якщо його отримано у порядку, встановленому КПК України. Недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухваленні судового рішення.

Згідно зі ст.87 КПК України докази, отримані внаслідок здійснення процесуальних дій, які потребують попереднього дозволу суду, без такого дозволу є недопустимими.

Все вищевказане безумовно свідчить про недопустимість як доказу протоколу обшуку під час якого і було вилучено бурштин, який є об’єктом злочину.

Таким чином оскільки вищевказаний «доказ» отриманий з грубим порушенням порядку, встановленого КПК України, суд визнав його недопустимим та дійшов висновку, що всі інші докази, які є похідними від нього, є також недопустимими.

 

 

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Отставить отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *